Krátká informační videa ve znakovém jazyce o aktuálním dění.
Dnes začíná mohutná série testování zhruba 27 tisíc dobrovolníků, která má odpovědět na otázku, jaká část populace už se s koronavirem skutečně setkala a vytvořila si protilátky. K účasti vyzývá dobrovolníky ministerstvo zdravotnictví. Pokud se chtějí zapojit a zjistit tak, jestli mají protilátky na koronavirus, mají dorazit do speciálních odběrových stanů, kde jim zdravotníci, medici či vojáci provedou rychlotest (analýzou krve z prstu). Více informací najdete zde https://covid-imunita.uzis.cz/
Ke 30. dubnu bude podle modelu v Česku přibližně 7400 až 8300 pozitivně diagnostikovaných případů, představil ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek a dodal, že počet všech nakažených v populaci začne klesat.
Portál chcipomoct.cz vznikl z potřeby efektivně koordinovat ochotu lidí pomáhat druhým v čase nouze. Jako dobrovolník se může zapojit kdokoliv a stát se kamarádem po telefonu. O službu projevili zájem i neslyšící,ale v tuto chvíli nemá portál znakující dobrovolníky. Portál proto hledá dobrovolníky ovládající český znakový jazyk, kteří by se stali kamarády po videu. Přihlásit se mohou na https://chcipomoct.cz/
Podle některých amerických lékařů koronavirus v tělech pacientů způsobuje krevní sraženiny, které jsou odpovědné za významnou část úmrtí. Mikroskopické sraženiny byly například v univerzitní nemocnici v Atlantě zjištěny až u 40 procent nakažených.
V době pandemie tráví Češi daleko více času doma a využívají internet více než dřív. I proto v uplynulém měsíci vzrostlo množství přenesených dat o čtvrtinu. Nadměrné zatížení internetu řeší i velké internetové služby. Např. Youtube či Netflix snižují rozlišení, aby snížili přetížení sítě.